Shoferët nga ID, apo emri i pajisjes

I njohur pajisje: 165022367

E fundit të njohur të shoferit: 23.12.2020

Ad

Thermaltake Readies Armor A30i and A30i Speedy Edition PC Cases

Thermaltake gets ready for the release of two new PC cases, codenamed Armor A30i and Armor A30i Speedy Edition. Both models feature 266x291x456 mm dimensions and boast an original modular framework, known as Bulletproof Armor Design. The cases are housed in a stylish enclosure with a small transparent window on the side panel, ventilation grids on the frontal and top facets. Their prime target is gamers, as well as enthusiasts and LAN Party devotees, who prefer small-sized PC systems.Thermaltake A30i and its modified version are known to support motherboards of mini-ITX and micro-ATX standard, graphics cards of up to 350 mm in length, and CPU cooler of up to 90 mm in height. Internal layout is ready to offer four expansion slots, a couple of 5.25-inch drive bays (external), one 3.5-inch drive bay (external), a pair of internal 2.5-inch bays and analogous number of internal 3.5-inch bays. The frontal I/O panel consists of two standard audio slots and a couple of USB 3.0 ports. … …

ASRock Fatal1ty Z170 Professional Gaming i7: Ambitious Mainboard for Ambitious Gamers

Gamers all over the world have got another cause for rejoicing: the debut of Fatal1ty Z170 Professional Gaming i7 motherboard. According to ASRock, the model is the most efficient mainboard in the company’s lineup. Designed in ATX form-factor, it’s based on Intel Z170 chipset that is ready to welcome Intel Skylake CPUs with LGA1151 socket (Core i3/i5/i7, Pentium, Celeron).ASRock Fatal1ty Z170 Professional Gaming i7 captures the eyes by a true gaming black-and-red color gamut and a selected hardware base. The 12-phase VRM system provides power to the most demanding processors. Besides, all the components are cooled down by means of a passive cooler.


The PCB offers 4 DIMM slots which are targeting DDR4 memory modules with 3866+ MHz clock frequency. The maximal capacity of the integrated memory might not exceed 64 GB. To create storage subsystem the user might employ 4x SATA III ports, 3x SATA Express (compatible with SATA III), and 3x Ultra M.2 slots with 32 Gb/sec …

Deepcool Unveils Plans for Quanta DQ Power Supply Units

Deepcool Industries Co. Ltd., is about to launch a couple of new power supply units, codenamed Quanta DQ1000 and Quanta DQ1250. Both models feature 150x200x86 mm dimensions and come with a semi-modular design (24-pin ATX and 8-pin EPS cables are non-detachable). As seen from the codenames, they offer 1000 W and 1250 W power that is quite enough to energize the most demanding gaming systems.PSU Deepcool Quanta DQ1000 might boast the availability of 80 Plus Gold certificate, due to 92% efficiency level. This unit comes with a single +12V rail, which produces up to 999 W power at 83.3 A current. In its turn, Quanta DQ1250 has got 80 Plus Platinum certificate, since it is able to demonstrate up to 94% efficiency at the highest loading. Unlike its companion, this model houses two +12V rails with 45 A and 65 A current for both.


The list of detachable cables includes eight SATA, three Molex, one Berg, and four 8-pin PCI Express. All the cables might be neatly managed on the …

Keyboards, lista e prodhuesit

Në këtë faqe ju mund të gjeni listën e prodhuesit Keyboards shoferët ju mund të shkarkoni në faqen tonë të internetit. Për të mirë të kërkoni për një të përshtatshme shofer nga 54070 në dispozicion në bazën tonë të të dhënave, zgjidhni prodhuesi i tuaja Keyboards nga 20 të paraqitura në këtë seksion.

DevID : : Keyboards

Termi "desktop PC" shumë prej nesh do të thotë ansambli i sistemit të njësisë, të monitorojë dhe të tastierës. Kjo e fundit është kryesore pajisje input informacion dhe e mëtejshëm të saj manipulim nga përdorues të kompjuterit. Në thelb tastierë është kit vendosur në një mënyrë të organizuar çelësat. Por konstruktive hartimin e këtij kit mund të jenë më të paimagjinueshme.

Megjithë pasurinë e projektimit zgjidhje, të gjitha të paraqitura në treg tastierë mund të jetë i ndarë në wired dhe pa tel (llojin e lidhjes), membranës, scissor dhe mekanike (si butonin e kthimit). Bashkëveprimi e pajisje input të çdo lloji me sistemin e përgjegjës për shoferët tastierë.

Tipi i lidhjes

Wireline PS/2 dhe USB keyboard marrë pjesën e luanit e tregut. E parë e "buxhetit" pajisje lloji është e lidhur me të përshtatshme lidhës në anën e pasme/frontin e sistemit të njësisë; ai është i përshtatshëm për pothuajse të gjitha llojet e sistemeve. Pajisjet me USBlidhje të lidheni direkt me procesorin nga një wired autobus.

Wireless tastierë janë të tërhequr, në radhë të parë, për transportueshmëri saj dhe ergonomi. Si emri nënkupton, pajisja është lidhja me PC nëpërmjet një lidhje pa tel. Kjo mund të jetë një lidhje Bluetooth, IRlidhje ose lidhje për antenë për lidhjen. Më të njohura modele lloji i parë, që ato ofrojnë një gamë të madhe, por modelet me radio frekuencave të ofrojë lidhje të shkëlqyer lëvizshmërinë kur duke përdorur.

Kthimi lloj çelësat

Membrana e tastierës është ndoshta më e arritshme nga propozimet ekzistuese. Në hartimin e tyre përdor një elastike membranën që, kur të shtypur, mbyll kontaktet në qark Bordit, kryerjen e caktuar të veprimit. Pavarësisht apel vizuel dhe përshtatshmërisë për çdo konsumator xhep, membrana modelet kanë një paraqitje të shkurtër të jetës (deri në 5 milion klikime), shpejt e humbin elasticitetin, e cila çon në blurring/neprostoy çelësat. Në mënyrë që të zgjasin jeta e shërbimit të pajisjes dhe për të siguruar saj funksionim efektiv, nevojë për të shkarkuar për shoferët tastierë.

Scissor tastierë janë të pozicionuar veten si një membranë, por me një përmirësim mekanizëm. Ata ofrojnë më të qarta klikuar, më pak kyç të udhëtimit dhe të rritur të burimeve të presioneve (deri në 10 milion herë), krahasuar me mbi modeli.

Mekanike tastierë – së vjetër matësit në tregun e kompjuterit periferikësh. Por, pavarësisht kësaj, ata janë të konsideruar si më të besueshme dhe të qëndrueshme, duke garantuar deri në 50 milionë tasteve. Mekanike të projektimit siguron smoothness dhe saktësi të çezmat, si dhe ngjashmërinë e prekshëm ndjenjat gjatë gjithë jetës së produktit.

Ad

Popullore shofer kategori Keyboards